چاپ        ارسال به دوست

طراحي سايت ثبت نام كارگران فصلي و ساختماني براي دريافت سهام عدالت

نماينده كارگران در شوراي عالي كار با بيان اينكه بيمه تامين اجتماعي، گواهي مهارت و تشكل‌هاي كارگري مسئوليت احراز هويت شغلي كارگران فصلي و ساختماني را براي دريافت سهام عدالت برعهده خواهند داشت: بزودي سايت ثبت نام سهام عدالت اين كارگران از سوي وزارت كار اعلام مي‌شود.

 

محمد پارسا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا» در خصوص سهام عدالت كارگران، اظهار داشت: در حال حاضر همه كارهاي مربوط به شناسايي و اولويت‌بندي كارگران براي دريافت سهام با همكاري سازمان خصوصي‌سازي انجام شده است.

وي ادامه داد: در همين راستا وزارت كار و اموراجتماعي سايتي را طراحي كرده است كه در مرحله اول كارگران فصلي و ساختماني براي دريافت سهام عدالت در اين سايت ثبت‌نام خواهند كرد.

عضو شوراي عالي كار با بيان اينكه صلاحيت كارگران براي دريافت سهام عدالت بايد از طريق بيمه تامين اجتماعي و سازمان آموزش فني و حرفه‌اي تاييد شود، ‌گفت: مديران كار و امور اجتماعي در استان‌ها، تشكل‌هاي كارگري، كانون شوراهاي اسلامي و نيز مجمع نمايندگان كارگري مسئوليت احراز كارگر بودن افراد را برعهده دارند تا بتوانند از سهام عدالت استفاده كنند.

به گفته اين فعال كارگري سايت ثبت‌نام توسط وزارت كار و امور اجتماعي طراحي شده است كه بزودي راه‌اندازي و اعلام مي‌شود.

پارسا در پاسخ به اين سوال كه در حال حاضر بيمه كارگران ساختماني با مشكل مواجه است، تصريح كرد: يكي از فاكتورهاي معرف كارگر بيمه تامين اجتماعي است و در صورتي كه اين موضوع براي كارگر وجود نداشته باشد گواهي مهارت فني‌و حرفه‌اي و نيز شوراهاي اسلامي هستند تا كارگر بودن افراد را تاييد كنند.

وي تاكيد كرد: در حال حاضر تعداد كارگران فصلي و ساختماني زياد است و پيش‌بيني مي‌شود نزديك به دو ميليون كارگر در اين بخش وجود داشته باشند.


١٠:١٥ - دوشنبه ١٧ آبان ١٣٨٩    /    شماره : ٥٤٨٥    /    تعداد نمایش : ٢٧٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تعداد بازديد از اين صفحه :

2060141

     تعداد بازديدکنندگان امروز سایت :

68

     تعداد کل بازديدکنندگان سایت :

9213607
 

Copyright © 2014 - Iranian Privatization Organization . All rights reserved   
Administrator . Designer. Support